Çağrı Merkezi 0(414) 511 30 81 -0(414) 511 30 82

BELEDİYEMİZ`DEN “ VİRANŞEHİR GELECEĞİNİ İNŞAA EDİYOR PROJELERİNE ” DESTEK 15.5.2017 12:57:00

Viranşehir Belediyemiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülecek olan “ Viranşehir Geleceğini inşa ediyor ” projelerine destek verdi.

Belediyemiz toplantı Salonu’nda Belediye Başkanvekilimiz İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sayın Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi ve Müslüm Demir’in katılmış olduğu protokolde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ile protokol imzalandı.

Toplamda 60 BİN TL’lik imzalanan protokolde “Viranşehir Geleceği’ni İnşa Ediyor projeleri ” hayata geçirilecek.
Protokol sonrası açıklama yapan Belediye Başkanvekilimiz İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, Viranşehir Belediyesi olarak Eğitim ve Öğretime her zaman önem verdiklerini belirterek, Hayata geçirilecek olan projelerin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

6 Proje hakkında kısa bir bilgi veren Sayın Çimşit, “ Projeler Bilgi Yarışmaları,2,3,4 Sınıflar Deneme Sınavları,5,6,7,Sınıflar Deneme Sınavları, Liselerin tanıtımı, Uçurtma Şenliği, Matematik ve Fen Olimpiyatları adlı projelerden oluşuyor ” diye konuştu.

Öğrencilerin ellerinde Taş, Sopa, Silah veya Molotof’un yerine Kitap ve kalem olması gerektiğini vurgulayan Sayın Çimşit, “ Öğrencilerimizin eğitimi için her türlü gayreti gösteriyoruz. Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Belediyemizden talep ettiği bazı projeler vardı. Bizlerde bu projeleri uygun görüp hayata geçirilmesi için destek verdik. İnşallah bu projeler sonucu güzel şeyler ortaya çıkar. Bizlerde yapmış olduğumuz protokol ile İlçemiz eğitimine kalıcı eserler bırakmış oluruz ” ifadelerini kullandı.