Çağrı Merkezi 0(414) 511 30 81 -0(414) 511 30 82

Belediyemiz`den Örnek Hizmet 15.5.2017 12:48:00

Viranşehir’de çevre kirliliğini önlemek ve temiz bir kent yaratmak için kolları sıvayan Kayyum Belediyemiz, Örnek bir hizmete imza atarak, belirlenecek pilot İlkokullar arasında “ Temiz Çevre, Temiz Viranşehir ” adında resim yarışması düzenleyecek.

İlçe sınırları içerisinde bulunan İlkokullar arasında Öğrenciler üzerinde temizlik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışma başlatan Belediyemiz “ Temiz Çevre, Temiz Viranşehir ” projesi ile Örnek Hizmetlerine devam ediyor.

Düzenlenecek olan çalışmada ilk olarak öğrencilere Çevre, Hava, Su, Toprak ve Gürültü Kirliliği üzerinde sinevizyon eşliğinde sunup yapılıp ardından Ödüllü Resim Yarışması düzenlenerek yarışmada dereceye giren İlk 10 öğrenciye Tablet bilgisayar ve çeşitli hediyeler verilecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanvekilimiz İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, Ödüllü resim yarışması ile öğrenciler üzerinde çevre bilinci ve temizliği konusunda önemli bilgiler yer edindirmeyi hedeflediklerini belirterek, yarışmanın hayırlara vesile olup düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kayyum Belediyesi olarak her daim Eğitim’e ve Eğitim gönüllülerine destek sunmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Sayın Çimşit, Çevre temizliğinin oluşması için eğitimin şart olduğuna vurgu yaptı.