Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ 2018 YILI LARVASİT İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

6.02.2018 16:46:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi, İnsan sağlığını korumaya yönelik 2018 yılı Larvasit ilaçlama çalışmalarına başladı.

Belediye Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından başlatılan ilaçlama çalışmaları ile Rögarlar, Su birikintileri, Hayvansal atıkların bulunduğu alanlar vb. birçok alan ilaçlandı.

Larvasit (karasinek ve sivrisinek) zararlılarına karşın halk sağlığını korumaya yönelik başlatılan ilaçlama çalışmasının 3 ay sürmesi bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Belediye Başkan Vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hekim Mahmut Çetin kontrolünde başlatılan ilaçlama çalışmasının Mayıs ayı sonlarına doğru devam edeceğini ifade ederek, “ Bu amaçla 2018 yılı içerisinde ilçemiz de bulunan Rögarlar, yağmur suyu birikintileri ve gübrelik alanlar periyodik alarak ilaçlanacaktır ” diye konuştu.

Halk sağlığına zararlı olmayan ve Sağlık Bakanlığı’ndan olaylı ilaçların kullanılacağını sözlerine ekleyen Çimşit, “  (sinek ve sivrisinek) mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarımız başlamıştır. Program dahilinde Mayıs ayı sonuna kadar ilçemizde ilaçlama çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir ”