Haberler

BAŞKAN VEKİLİ ÇİMŞİT ŞEHİT AHMET OKTAY GÜNAK MASA TENİSİ TURNUVASINA KATILDI

12.01.2018 16:39:00
Haberler

İlçemizde Şehitlerin isimleri sosyal etkinliklerle yaşatılıyor.Terör saldırısında şehit olan 9 yaşındaki Ahmet Oktay Günak adına masa tenisi turnuvası düzenleniyor.Ayni saldırıda şehit olan bekçi İbrahim Kete adı ise ilçede bir parka verilecek.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında ilçede Hakim ve Savcıların ikamet ettiği lojmanlara yönelik bombalı araç ile saldırı düzenmiş olup, saldırı sırasında nöbet tutan bekçi İbrâhim Kete ile kediye su ve yemek vermek için evinden çıkan Ahmet Oktay Günak şehit olmuştu. İlçede büyük tepki toplayan saldırı sonrası Kaymakamlık şehitlerin anısını yaşatmak için seferber oldu. Şehit ailelerini sık sık ziyaret eden Belediye Başkan Vekili İlçe Kaymakamımız Ömer Çimşit, Şehitler adına düzenlenen etkinliklere destek veriyor.

İlçe Kaymakamlığının desteği ile Viranşehir Spor ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlendiği Şehit Ahmet Oktay Günak masa  tenisi turnuvası başlatıldı. Turnuvaya çok sayıda  spor sever katılıyor.

Gençlik Merkezini ziyaret eden, Başkan Vekilimiz İlçe Kaymakamı Çimşit, Viranşehir gençlik Merkezi’ndeki birimleri tek tek ziyaret edip yapılan faaliyetleri yerinde inceleme fırsatı buldu.

 Turnuvaya katılan gençlerle bir araya gelip sorun ve sıkıntıları dinleyen Başkan Vekilimiz İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, daha sonra öğrencilerle  birlikte masa tenisi oynadı.

Başkan Vekilimiz İlçe Kaymakamı Çimşit, turnuvaya katılanlarla sohbet ederek onlara turnuvanın öneminden bahsetti.

Çimşit, turnuvaya katılan gençlerle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu ve geleceğin umutları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını belirtti.

Belediye Başkan Vekili İlçe Kaymakamı Çimşit,"17 Şubat 2017 tarihinde terör örgütünün hâkim ve savcılara yönelik hain saldırıda iki şehit vermiştik. Şehitlerimizden Ahmet Oktay Günak anısına Viranşehir Gençlik Merkezinde masa tenisi turnuvasını düzenledik ve final maçınıda 17 Şubat 2018 tarihinde yapacağız. O tarihte Viranşehir’de diğer şehidimizin anısına bir park yapacağız. Bu turnuvanın anlamı büyüktür. Onun için katılan herkese başarılar dilerim. Bu turnuvanın kaybedeni yoktur."dedi.