Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI

14.11.2017 15:38:00
Haberler

 

“Haydi, Viranşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Spor Kursuna”

Viranşehir Belediyesi, 5 farklı branşta ücretsiz spor kursları açarak, gençleri spora teşvik etmeye devam ediyor.

Sosyal Belediyecilik gereği çalışmalarını sürdüren Viranşehir Belediyesi, Gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve ilgi duydukları spor dallarına yönlendirmek amacıyla Futbol, Basketbol, Badminton, Voleybol ve Kort Tenisi kursları açtı.

Spor’a ve sporcuya büyük önem veren Viranşehir Belediyesi, Çocuk ve gençlerin boş vakitlerini verimli kullanmalarına imkan sağlarken, Tamamen ücretsiz olan kurslara 7’den 70’e her yaşta vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Spora ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm vatandaşlara Belediye Spor Kompleksinde deneyimli eğitmenler eşliğinde ücretsiz bir şekilde kurs veriliyor.

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Belediye Başkan Vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit yaptığı açıklamada, Spor’a önem verdiklerini vurgulayarak, gençlere sporu sevdirmek ve spor’a teşvik etmek için birçok alanda ücretsiz kurs açtıklarını söyledi.

Kurslardan faydalanmak isteyen vatandaşları kurslara davet eden Başkan Vekili Çimşit, “ Spor kurslarımıza herkesi davet ediyorum. Unutmayalım ki sağlığın temelinde spor yatmaktadır. Ücretsiz gerçekleştirdiğimiz spor kurslarımızda Futbol’dan, Basketbol’a, Kort Tenisi’nden Badminton ve Voleybol’a kadar 5 branşta eğitim veriliyor. Bu fırsattan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Belediye Spor Kompleksine gelerek ücretsiz kayıt yaptıktan sonra kurslardan faydalanabilecekler ” diye konuştu.