Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KAÇAK YAPI DENETİMİ

13.11.2017 11:42:00
Haberler

Viranşehir Kayyum Belediyesi, Kaçak yapılaşmayı önlemek ve “ Dur demek ” amacıyla ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor.
Belediye İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü, Belediye Zabıta ekipleri koordinesinde denetimler gerçekleştirerek Hürriyet ve Atatürk Mahallesinde 2 yapının kaçak olduğunu tespit etti. Yapılan tespitlerin ardından 2 yapı hakkında işlem başlatıldı.
Bu doğrultuda Viranşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü ekipleri 2017 yılının ilk 10 ayında kaçak olduğu tespit edilen 16 yapı hakkında işlem gerçekleştirerek kaçak yapılaşmaya taviz vermiyor.
Kaçak yapılarla mücadele konusunda yapılan denetimlerde 107 yapıya Ruhsat,60 Yapıya kullanım izni, 40 yapıya da yanan yıkılan yıkım izni verildi.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkan Vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Viranşehir’de kaçak yapılaşmayla mücadelenin devam ettiğini vurgulayarak , “ İlçemizdeki kaçak yapılaşma sonucunda kalitesiz ve güvenilirliği olmayan yapılar insan yaşamını tehdit ediyor. Kaçak yapı ile mücadelede amacımız olası felaketlerde yaşanabilecek can ve mal kaybının önüne geçerek, modern ve yaşam kalitesi yüksek bir Viranşehir kavuşturmak. Bu amaçla da yürüttüğümüz denetimlerimizi taviz vermeden sürdüreceğiz. Şuana kadar 16 yapının kaçak olduğunu tespit edip yapı ile ilgili gerekli işlemleri başlattık ” diye konuştu.