Haberler

HALK SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DENETİMLER ARTTI

8.11.2017 12:02:00
Haberler

Viranşehir’de halk sağlığını ilgilendiren konularda çalışmalarını titizlikle yürüten Viranşehir Belediyesi, halkın taleplerini dikkate alarak denetimlerini arttırdı.

İlçede başta gıda ürünlerinin satışı yapılan iş yerleri olmak üzere, Pastane, Fırın, Market, Lokanta vb gibi alanlarda Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde halk sağlığını korumaya yönelik işletmeler uyarılırken, Kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

 “CEZALANDIRMAYI DEĞİL, SORUNLARI GİDERMEYİ HEDEFLİYORUZ ”

Amacın, bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunun altını çizen Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, yıkıcı değil, yapıcı belediyecilik anlayışıyla hareket edildiğini kaydetti.

Esnafa ceza vermek yerine, eksikliklerin giderilerek sağlıklı ve yasal koşulların oluşması için çalışma yaptıklarını söyleyen Çimşit,  “Vatandaşlarımızın boğazından geçen her lokmanın sağlıklı koşullarda üretilip üretilmediğinin takipçisiyiz. Gıda ürünleri üretiminin ve satışının fazlaca yapıldığı yerlerde denetimlerimizi yoğun ve düzenli bir şekilde sürdürüyoruz. Sağlıklı gıda ve hijyen birinci kuralımız. Vatandaşlarımızın yediğiyle içtiğiyle oynamaya kimsenin hakkı olamaz. O nedenle de başta gıda işletmeleri olmak üzere tüm işletmelerde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz ” şeklinde konuştu.