Haberler

BELEDİYEMİZDEN KARDEŞ KARAMAN BELEDİYESİNE İADEYİ ZİYARET

11.8.2017 10:08:00
Haberler

Belediyemiz Başkan Vekili Sayın Ömer Çimşit, Belediye Başkan yardımcıları Halaf Kete, Arslan Çiftçi ve Birim müdürlerinden oluşan heyet, Kardeş Karaman Belediyesine iadeyi ziyarette bulundu. 

Heyetimizi,  Karaman Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışkan ve başkan yardımcıları karşıladı. 
Heyetimiz, ilk olarak Kardeş Karaman Belediyesini ziyaret etti. Heyetimize, burada Karaman Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve projeler hakkında sunum yapıldı.
Yapılan sunumun ardından Kardeş Karman Belediyesi yöneticileri ve belediyemiz heyeti, Karaman Belediyesi’nin saha çalışmalarını gezdi. 
Türk Dünya Kültür Vakfı, Seyir Terasları, Piri Reis Vadisi konut projesi, İşçi ve Emekli konutları, Çevre yolu, Fuar ve Kongre Merkezi, Alt ve Üst Geçitler, Köprüler, Semt spor sahaları ile Su ve Kanalizasyon işleri şantiyesini gezen heyetimiz, Karman Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı. 
Kardeş Karaman Belediyesinin yaptığı çalışmaları çok güzel bulduğunu belirten Belediyemiz Başkan Vekili Sayın Ömer Çimşit, Karaman Belediyesinin tecrübelerinden ve desteklerinden yararlanmak istediklerini söyledi. 
Kardeş Belediyenin her konuda kendilerine destek ve yardımcı olduğunu ifade eden Sayın Çimşit, gösterilen sıcak ilgi ve alakan dolayı Kardeş Karaman Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. 
Karaman belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışan ise, heyetimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, kardeş belediyeye gereken her türlü desteğin verileceğini söyledi.
Belediyemiz heyeti yapılan saha ziyaretlerinin ardından beraberinde Karaman Belediyesi yetkilileri ile Karaman Valisi Fahri Meral’ı makamında ziyaret etti. 
Heyetimiz Vali Meral’a Eyyüp Nebi tanıtım cd ’si, Viranşehir tanıtım broşürü fıstık ve Urfa biberi hediye etti. Vali Meral ise, Kayyum Belediyesinin ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyetimize teşekkür etti.