Haberler

BAŞKANVEKİLİMİZ SAYIN ÇİMŞİT VİRANŞEHİR FM`DE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

28.07.2017 09:36:00
Haberler

Belediyemiz Başkanvekili İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, canlı yayın konuğu olarak katıldığı Viranşehir FM radyosunda önemli açıklamalarda bulundu.

İlçede yerel yayın yapan Viranşehir FM radyosunda Garip Taşçı’nın hazırlayıp sunduğu “Gündem” adlı canlı yayın programına katılan Belediyemiz Başkanvekili İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı, Belediye’mizin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TAKDİR VE ÖVGÜ DEĞİL, ELEŞTİRİ İSTİYORUM

Programda belediyemizin çalışmalarının yanı sıra önemli açıklamalarda da bulunan Sayın Çimşit, övgü ve takdiri değil, eleştiri istediğini söyledi. Haklı ve yerinde yapılan eleştirilere her zaman açık olduğunu ifade eden Çimşit, “eleştiriler bizi daha çok kamçılar. Onun için ısrarlı bir şekilde eleştiriler yapılmalı” dedi.

RADYO DİNLEYİCİLERİNDEN ÖZÜR DİLERİM

Radyo programına daha önce davet edildiğini, fakat yoğunluktan dolayı katılamadığının altını çizen Sayın Çimşit, programa geç katıldığı için dinleyicilerden özür diledi.

ZOR BİR GÖREV ÜSTLENDİK, ELBİRLİĞİ İLE BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Belediyeye Kayyum olarak atandığı günden beri ağır bir görev üstlendiklerinin farkında olduğunu belirten Sayın Çimşit, çalışma arkadaşlarından memnun olduğunu, arkadaşlarıyla birlikte bu işin üstesinden geleceklerini söyledi.

Amaçlarının hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmak olduğunu dile getiren Çimşit, güzel hizmetlere imza atacaklarını belirterek, belediyemizin çalışmalarını anlattı, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamaların satır başları;

200 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEYECEĞİZ

İlçe merkezde 100, kırsal mahallerde 100 olmak üzere toplam 200 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. İki ekiple yapılan çalışmalara bir ekip daha katıp, ekip sayısını 3’ e çıkaracağız.

KIRSAL MAHALELERDE 88,5 KM BİRİNCİ KAT ASFALT

Asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2017 programında 88.5 km 1.kat asfalt yapacağız. Çalışmalar kapsamında birçok kırsal mahallenin asfalt çalışması bitti. Hedefimiz programdaki rakamın üzerine çıkmak.

KIRSAL MAHALLELERE 12 YENİ TAZİYE EVİ YAPACAĞIZ

İlçe genelinde taziye evi olmayan 12 yerleşim biriminde taziye evleri yapacağız. Ayrıca inşaatı devam eden taziye evlerine inşaat malzemesi, biten taziye evleri için de iç döşeme yardımı yapacağız.

HAYVAN PAZARINI ŞEHİR DIŞINA ÇIKARIYORUZ

Hayvan pazarını ve besiciliği en yakın zamanda şehir dışına çıkarıyoruz. Mevcut hayvan pazarının yerini de bir kısmını semt pazarı bir kısmını da park yapacağız.

İLÇEMİZE 11 SEMT SAHASININ YAPILMASINI TALEP ETTİK

Milletvekilimiz ve Belediyemizin girişimleri sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ilçemizde 11 semt sahasının yapılmasını talep ettik. Talebimize olumlu yanıt verildi ama ne kadar onaylanırsa o kadar yapacağız. Bu sahaları da uygun ve tespit ettiğimiz okullarda yapmayı düşünüyoruz.

ÇÖP ALANINI YEŞİL ALANA ÇEVİRİYORUZ

Viranşehir Devlet Hastanesi yolu üzerinde bulunan 54 dönümlük mevcut çöp alanını modern bir park yapacağız.

TREN YOLUNU MODERN PARK YAPIYORUZ

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan ve tren yolu olarak bilinen 53 dönümlük alanı da yine park yapacağız.

SİNEMA SİSTEMİMİZİ 150 BİN TL’YE YENİLİYORUZ

Kültür Merkezimizin sinema sistemini 150 bin TL ile yeniliyoruz.

HOŞ GELDİN BEBEK PROJEMİZLE 6 BİN SET DAĞITACAĞIZ

Hoş geldin Bebek projemizi hayata geçiriyoruz. 8 Ağustos’ta yapılacak ihalenin ardından yeni doğan 6 bin bebeğe set dağıtacağız.

ASIRLIK ÇINARLARMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

Büyüklerimizi hatırlamak ve onları onurlandırmak adına “Asırlık Çınarlarımızın Gül Yüzleri Gülsün” projesini de hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında 90 yaş üzeri 227 büyüğümüze gül seti hediye edeceğiz.

GÜVENLİK DUVARI, GÖNÜL DUVARINA ENGEL DEĞİL

Belediyenin etrafında örülen ve tepkilere neden olan güvenlik duvarı ile ilgili soruya Sayın Çimşit,  kapalı belediyenin kapılarını halka açtık. Yeter ki gönüller bir olsun. Bir güvenlik duvarı vatandaşların gönül duvarına engel değildir.

BAYAN BİR BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLMASINI İSTERİM

Belediyede “Neden bir bayan başkan yardımcısı yok” sorusunu da yanıtlayan Sayın Çimşit, “Bayanların daha fazla söz sahibi olmasını isterim. Böyle bir kadromuz var. Kapımız herkese açık. Şu ana kadar böyle bir girişim ve talep olmadı. Bizde bir bayanın olmasını isteriz. Böyle bir aday çıkarsa ve şartları uyarsa talebi değerlendiririz.

BELEDİYEYİ 5 TRİLYON İLE DEVİR ALDIK,6 TRİLYON DA BORCU VARDI

Belediye’nin 8 trilyon ile devir alındığı iddialarına da açıklık getiren Sayın Çimşit, belediyeyi 8 değil,5 trilyon ile devir aldık. Fakat 6 trilyon da verilmemiş borç vardı. Veremeyeceğimiz hiçbir şeyin hesabı yok. Halkımız gelip hesap sorabilir. Halkımıza hesap vermeyeceğimiz hiçbir şeyimiz yok. Her şeyimiz açık ve şeffaf.

Belediyemiz başkan yardımcısı Sayın Arslan Çiftçi, sıcak ve samimi bir ortamda yaklaşık 2,5 saat süren programda Başkanvekilimiz Sayın Çimşit’i yalnız bırakmadı.