Haberler

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİMİZDEN BASKIN

4.10.2018 17:35:00
Haberler

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, gelen şikayet üzerine bir toptancı dükkanı’na şok baskın gerçekleştirdi.

Halk sağlığına büyük önem veren ve bu yönde denetimlerini titizlikle sürdüren Belediyemiz, İlçenin Karacadağ Caddesi üzerinde bulunan toptancı deposuna sabah saatlerinde yaptığı baskında, yüzlerce miadi geçmiş gıda ele geçirdi.

İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı ekiplerin de destek verdiği baskında, miadi geçmiş ürünler depodan çıkarılıp bir araca yüklendikten sonra Belediye’ye ait Şantiye’ye getirilerek tutanak altına alındı.

Miadi geçmiş ürünlerin ele geçirildiği işletmeye ilk etapta uyarı verilirken, bir sondaki denetimde görülecek olan noksanlık sonrası ceza-i işlem uygulanacağı belirtildi.

Tutanak altına alınarak Belediye şantiyesi’ne getirilen ürünleri yerinde inceleyen Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Dereci, Belediye olarak gerek miadi geçmiş ürün satan işletme ve gerekse de döviz kurlarındaki dalgalanma sonrası fırsatçılık yapıp haksız kazanç elde etmeye çalışan AVM’lere yönelik denetimlerimizin aralıksız süreceğini ifade ederek, bu konulara karşı taviz verilmeden çalışmalara devam edileceğini belirtti.

Karacadağ caddesinde toptancılık yapan işletme sahibi ise, depodaki miadi geçmiş ürünlerin geri iadesi yapılacak olan gıdalar olduğunu belirterek, tarihi geçmiş ürün satmadıklarını söyledi.