Haberler

100 MİLYON TL`LİK EYÜPNEBİ PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

4.10.2018 15:10:00
Haberler

Şanlıurfa'nın Viranşehir’de inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olan ve ilçenin en büyük turizm platosu olan Eyüpnebi türbesin ’de yapılması planlanan 100 Milyon TL’lik proje için protokol imzalandı.

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Viranşehir Belediyesi arasında yapılan işbirliği protokolü ile Eyüpnebi mahallesinde Eyüpnebi Cami ve Külliye inşaasına başlanacak.

Projenin hayata geçirilmesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Viranşehir’e gelerek Eyüpnebi mahallesinde Viranşehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ömer Dereci ile birlikte işbirliği protokolü yaptı.

İmzalanan 100 Milyon TL’lik projenin protokolü sonrası kısa bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Viranşehir için en hayırlı projelerden birine imza attığını belirterek, projenin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

İmzalanan protokol gereği, Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı bütçesinden 500.000,00 TL Büyükşehir Belediyesine aktarılacak.

Proje gereği Eyüp Nebi Camii ve Külliyesi inşaatı tamamlandıktan sonra, ziyaretgâh içerisinde caminin yanı sıra ticari alanları, şifalı su işletmesi gibi kısımlar da yer alacak.

Projenin Hz. Eyüp Peygambere yakışır bir proje olduğunu ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,“ Eyüp Peygamber makamına yakışır bir proje oldu. Gezme alanları, Eyüp Peygamberin sabrını temsil eden sabır taşı ve sağlığına kavuştuğu suyu temsilen şifalı su ile burayı ziyarete gelenlere güzel bir ortam oluşturulacak. Projede emeği geçen tüm teknik arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, ruhumuzun sükûnete erdiği bir projeye imza attık” dedi.

Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Dereci ise, Projenin Viranşehir’e ve Sabır diyarına büyük katkı sağlayacağını belirterek, Emeği geçen Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.