Haberler

KUYUMCU ESNAFININ BELEDİYEMİZDEN YARDIM TALEBİ

6.09.2018 16:37:00
Haberler

Viranşehir’de bir grup kuyumcu esnafı  Belediyemizi ziyaret ederek, DEDAŞ kazılarından dolayı mağdur olduklarını belirtip Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’ den yardım talebinde bulundu.

Yaklaşık 25 kişiden oluşan Kuyumcu esnafı sabah saatlerinde , Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’yi makamında ziyaret etti.

DEDAŞ’ın yer altı şebekesi için kazdığı kazılardan dolayı duydukları rahatsızlığı dile getiren Esnaflar Belediye Başkan Yardımcımız Kete’den aracı olarak mağduriyetlerini yetkililere iletmesi talebinde bulundular.

Belediye Başkan Yardımcımız Kete, “ DEDAŞ’ın kazdığı kazıların kapatılmasının ilçe Belediyesinin çalışma alanına girmediğini hatırlatarak, ilçe genelinde birçok ekiple dedaş ve doğalgaz altyapı  kazı çalışmalarının ardından bakım onarım ve temizleme çalışmaları yaptıklarını dile getirip, esnafın ve ilçe halkının mağduriyet yaşamaması adına ellerinden geleni yaparak çalışmalara aralıksız devam edeceklerini  ” belirtti.

Kuyumcu esnafları da kendileriyle yakından ilgilenen ve taleplerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Dedaş yetkililerine telefonla ileten Belediye Başkan Yardımcımız Halaf Kete’ye teşekkür ederek belediyeden ayrıldılar.