Haberler

DEVLET HASTANESİNE MİSAFİRHANE YAPIYORUZ

1.08.2018 14:29:00
Haberler

Viranşehir Belediyemiz, hasta yakınlarının yıllardır yaşadıkları sorunu çözerek, 200 Yataklı İlçe Devlet Hastanesi’nde 2 adet Misafirhane yapıyor.

Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından hastanenin acil servisi yanında yapılan biri bay, biri bayan olmak üzere 2 adet misafirhane bitme aşamasına geldi.

Hastaneye gelen ve kalacak yeri olmayan yatalak hastalar ile hasta yakınları, Belediyemizin yaptığı misafirhanelerde kalacak.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Çimşit, sağlığa verdikleri öneme vurgu yaparak, yıllardır hasta yakınlarının yaşadığı sorunu çözmenin sevinci ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Yıllardır hastalarını buraya getiren hasta yakınlarının konaklama konusunda büyük sıkıntılar çektiğine dikkat çeken Çimşit, vatandaşlarımız daha önce koridorlarda veya hastane bahçesinde sabahlıyorlardı. Bu görüntüler de insanın içini sızlatıyordu. Yıllardır konuşulan bu sorun, bitme aşamasına gelen 2 adet misafirhane ile ortadan kalkacak” diye konuştu.