Haberler

BELEDİYEMİZ VE YİKOB'DAN 15 TAZİYE EVİ

1.08.2018 12:21:00
Haberler

Viranşehir Belediyemiz, merkez ve kırsal mahallelerde 15 taziye evinin yapım çalışmalarına devam ediyor.

Sosyal Belediyecilik ilkesiyle hizmetlerine aralıksız devam eden Viranşehir Belediyemiz tarafından, öz kaynaklarla 5 taziye evi, Şanlıurfa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) destekli ise 10 taziye evi olmak üzere ilçeye toplamda 15 taziye evi kazandırılacak.

Fen İşleri Müdürlüğümüzce, Büyük Görümlü, Çifte Kuyu, Demirci, Gözler, Karataş, Küçük Topçu, Malta, Gözler, Süleymaniye ve Yıldız Mahallelerinde yapımı devam eden YİKOB destekli 10 taziye evi bitme aşamasına gelirken, belediyenin öz kaynakları ile Azadi, Hürriyet, Karatepe, Ballıca ve Bakımlı Mahallelerinde 5 taziye evi inşaatının ise % 15’u tamamlandı. 

Taziye evi inşaatlarını yerin de inceleyen Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Çimşit, "Şehrimizdeki taziye kültürü uzun zamandan beri devam eden güzel bir gelenek. Büyüklerimizden bizlere miras kalan bu geleneği bizler de gelecek nesillere aktararak inşallah sürekli yaşatılmasını sağlayacağız. Bu tür hizmetler bizi son derece mutlu ediyor. Şu an YİKOB destekli 10 taziye evi bitme aşamasına geldi. Kendi kaynaklarımızla yapacağımız 5 taziye evinin ise % 15’ı tamamlandı. Vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda ve ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak bu taziye evlerimizin sayısını artıracağız inşallah" dedi.

YİKOB tarafından yapılan 10 taziye evinin 1 milyon 350 Bin, Belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapımı devam eden 5 taziye evinin ise, 1 milyon 50 Bin TL’ye mal olduğu belirtildi.