Haberler

İLÇENİN SIFIR NOKTASINDA 40 DERECE SICAKLIKTA ASFALTLAMA ÇALIŞMASI

31.07.2018 11:46:00
Haberler

Viranşehir Belediyesi ilçenin Kırsal mahallelerinde 40 derece sıcağa rağmen asfalt çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İlçenin sıfır noktasında bulunan Gözler (Tiftil) Kırsal Mahallesinde temel malzeme seriminin ardından 6 kilometrelik mahalle içi asfaltlama çalışmalarına başladı.

İlçe Kaymakamı Viranşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin asfaltlama çalışmasını yerinde inceledi.

Fen İşleri Müdürü Mahmut Güldaş’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Vekili Çimşit, hedeflerinin imkanları dahilinde ilçeye bağlı tüm kırsal mahallelerin yollarını asfalt yapmak olduğunu söyledi.

2018 yılında 100 kilometre asfalt programı açıkladıklarını anımsatan Çimşit, Temmuz ayı sonu itibari ile yaklaşık 40 kilometre asfaltlama yaptıklarına dikkat çekti.

141 mahallede gerek Valilik, gerek ise İl ve İlçe belediyesinin farklı çalışmaları olduğuna vurgu yapan Başkan Vekili Çimşit, Gözler mahallesinde asfaltlama çalışması ile birlikte bir okul ve taziye evi çalışmasının da devam kaydetti. 

Gözler Mahallesindeki asfaltlama çalışmasının 4-5 gün içerisinde bitirilip mahalle sakinlerinin hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Vekili Çimşit, kırsal mahallelerde üst yapı çalışmalarının son hızla devam ettiğinin altını çizdi.

Başkan Vekili Çimşit ve beraberindekiler mahallede yapılan okul ve taziye evinde incelemelerde bulunduktan sonra mahalleden ayrıldılar.