Haberler

BELEDİYEMİZ 2017 YILI KİLİTLİ PARKE TAŞI ÇALIŞMALARINA START VERDİ

15.06.2017 08:16:00
Haberler

 

“ Hedef İki yüz bin m2 Kilitli Parke Çalışması ”

Viranşehir İlçe Kaymakamı Belediyemiz Başkanvekili Sayın Ömer Çimşit, İlçenin modern ve estetik görünüme kavuşması için Belediyemiz Başkan Yardımcılarımız Halaf kete Mahmut şık ve Arslan çiftçi ile birlikte Şehir merkezi ve Kırsal Mahallelerde Kilitli Parke Taşı çalışmalarına start verdi.

Toplamda 200000 m2 Kilitli Parke taşı çalışması hedefleyen Belediyemiz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezinde Bahçelievler Mahallesi 1563.Sokak’ta, Kırsal Mahallede ise Büyükçavuşlu Mahallesinde çalışmalara başladı.

Bahçelievler Mahallesi 1563.Sokak e Büyükçavuşlu Mahallesinde yapılan zenim düzenleme işleminin ardından Kilitli Parke taşı döşeme işlemine geçildi. Belediye Fen İşleri ekibimiz tarafından başlatılan Kilitli Parke taşı çalışması kısa sürede bitirilerek, Mahalle ve Sokak modern görünüme kavuşturulacak.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İlçe Kaymakamı Belediyemiz Başkanvekili Sayın Ömer Çimşit, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçeye modern ve estetik bir görünüm kazandıran kilit parke taşı uygulamasına start verdiklerini söyledi.

Plan dahilinde Şehir Merkezinde 16, Kırsal Mahallelerde ise 13 Mahalle olmak üzere toplamda 29 Mahallede kilitli parke taş döşeme işlemi ile ilçemizi daha yaşanabilir ve modern bir yer haline getireceğiz diyen Sayın Çimşit, “ Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemize yaklaşık 200000 m2 kilitli parke taş döşemeni hedefledik. Buna bağlı olarak 2017 yılında da ilçemizde eksik kalan mahallelerde kilitli parke taş çalışmalarını kaldığı yerden devam edeceğiz. İlçemize eksiksiz hizmet sunabilmek için birçok mahallede ekiplerimiz çalışmalarını başladı. İlçemizde kilitli parke çalışması yapılmayan hiçbir yer kalmayacak. Hizmet Belediyeciliği anlayışı ile çıkmış olduğumuz yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışıyoruz. Gayemiz kadim şehrimiz Viranşehir’i her alanda modern bir ilçe haline getirmektir ” diye konuştu.

Ayrıca zarar görmüş kilitli parke taşı yenileme çalışmasının da yapıldığını sözlerine ekleyen Çimşit, Yenileme çalışmasının Şırnak Mahallesi 1168.sokak’ta başlandığını kaydetti.