Haberler

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ 11 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAM ETTİ

6.10.2017 16:01:00
Haberler

 Viranşehir Kayyum Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla 11 Bin kişiye Aşure dağıttı.

Kayyum Belediyesi tarafından düzenlenen Aşure dağıtım etkinliği’ne Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü İbrahim Çoban ile çok sayıda personel katıldı.

İlçe merkezinde bulunan tüm camilerde stand kuran Viranşehir Belediyesi, Cuma namazı çıkışında Muharrem ayının önemine binaen Cami cemaatine aşure ikramında bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete ve Mahmut Şık kendi elleriyle cami cemaatine aşure ikram ederken, Aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi göstermesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Konu ile ilgili olarak Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, “Aşure berekettir, paylaşımdır ” diyerek Muharrem ayının önemine vurgu yaparak, “  Viranşehir Belediye olarak her zaman için vatandaşlarımızın yanındayız. Böyle mübarek bir gün ve aylarda kendilerini yalnız bırakmadık ve belediye olarak aşure dağıtımında bulunduk. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Bu vesile ile  başta İslam alemi olmak üzere tüm Viranşehirli hemşehrilerimin muharrem ayını kutlar,hayırlara vesile olmasını diliyorum ” diye konuştu.

Aşure ikramını alan Camii Cemaati ise Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek hayır dualarında bulundu.