Başkanın Mesajları

BAŞKANVEKİLİMİZ ÇİMŞİT'İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

10.1.2018 12:46:00
Başkanın Mesajları

 Kamuoyunun doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesi günümüz toplumunun en zaruri ve vazgeçilmez ihtiyacı haline gelmiştir. İleri demokrasilerin en önemli ilkelerinden olan düşünce, düşündüğünü ifade etme ve haber alma özgürlüğüne, şüphesiz en büyük katkıyı halkı doğru bir şekilde bilgilendirmeyi kendilerine ilke edinen gazeteciler sağlamaktadır. Bunun yanında gazeteciler kamu kurumları ile halk arasında iletişim ağını sağlayarak demokrasi ve bireysel hukukun korunmasında da önemli bir görevi de yüklenmektedir.  

Mesai mefhumundan uzak, maddi ve manevi güçlükleri ile birlikte zor bir meslek olan gazetecilik ancak fedakârlık büyük bir özveri ve emekle yerine getirilebilir. Gazetecilik mesleğini icra ederken kamu yararını gözeten, milli ve manevi değerlere hassasiyetle yaklaşan, birlik ve kardeşliği pekiştiren tüm basın mensuplarına bu özel gün vesilesi ile teşekkür ediyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle, gazetecilik mesleğinin saygınlığını koruyarak, halka hizmeti önceleyen  tüm basın mensuplarının  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice senelere sağlık, mutluluk ve başarılarla erişmelerini dilerim.