Başkanın Mesajları

BAŞKANVEKİLİMİZ ÇİMŞİT'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

23.11.2017 19:54:00
Başkanın Mesajları

Millet Mekteplerinin açılışı ve ATATÜRK’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü; 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız.

Bir milletin milli, manevi ve kültürel yönden güçlü olması Öğretmelerin çalışmasına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin en güçlü teminatı ola öğretmenlerimiz; titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmaları ile toplumumuzu istenilen yönde şekillendirmeye çalışırlar. Onlar hayata bakışımızı ve hayat yolculuğumuzu şekillendiren en güzel desenlerin mimarıdır. Atatürk ilkeleri ile Milli ve Manevi değerlere bağlı olan ve bu bağlılığı gelecek nesillere aktaran öğretmenlerimizin gösterdikleri fedakarlık ve vefakarlık, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar kutsiyete ve onura haizdir.

Devletimiz Cumhuriyetimizin kurulduğu 1923 yılından itibaren birçok güçlük ve zorluklarla mücadele etmiş, tüm güçlük ve zorlukları aşarak güçlü bir şekilde devam etmiş ve bugünlere gelmiştir.15 Temmuz 2016 tarihinde yaşamış olduğumuz hain darbe girişimi de, bu yolculuğumuzda en zor mücadelemizden biri olarak unutulmamak üzere tarihimizde yerini almıştır.15 Temmuz akşamı Aziz Milletimizin kadın – erkek, küçük-büyük demeden, bütün siyasi farklılıkları bir kenara bırakmış,Vatan ve Bayrak ortak  paydası etrafında kenetlenerek eşsiz bir mücadele vermiştir.Türk ve Dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş bir cesaret ve kahramanlık destanı yazarak Cumhuriyete, Demokrasiye  ve Özgürlüklerine sahip çıkmış ve 241 şehit vererek, 24 saat gibi kısa bir sürede, 40 yıllık gizli bir planın sonucu olan hain darbe girişimini bastırmıştır. İşte bu eşsiz mücadelenin asıl kahramanları olan Aziz Milletimizin; Vatan, Millet ve Bayrak aşkıyla, Milli ve Manevi değerlere bağlı olarak yetiştirilmesinde pay sahibi hiç şüphe yok ki Öğretmenlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı ifade ederken, şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ülkemizin dört bir yanına ve İlçemize ilim ışığını yayan öğretmenlerimize olan inancımızı, sevgimizi ve desteğimizi ifade ederek “24 Kasım Öğretmenler Gününü” en içten dileklerimle kutluyorum.