Başkanın Mesajları

BAŞKANVEKİLİMİZ ÇİMŞİT'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

16.8.2017 09:35:00
Başkanın Mesajları

Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutladığımız bugün, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle daha aydınlık bir geleceğe yürümenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Millî kurtuluş mücadelesinin başarıya ulaşmasının ardından, milletimizin yeni bir devlete ve yeni bir rejime ihtiyacı bulunmaktaydı. Tüm zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen topyekün yeniden var olma savaşını verdiği Milli Mücadele sonunda Aziz Milletimiz, elde ettiği bağımsızlığı, kendisine en uygun olan Cumhuriyet ile taçlandırdı.

Aziz Milletimiz kendisi için benimsediği Cumhuriyeti, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatacak ve bu uğurda gereken her türlü mücadeleyi yeniden vermekten asla geri durmayacaktır.

Son olarak 15 Temmuz gecesinde ülkemizi işgal etmeyi amaçlayan hain darbe girişimi, Devlet büyüklerimizin feraseti, milletimizin de canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile sonuçsuz kalmış, milletimiz bir kez daha tüm dünyaya vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının ne olduğunu göstermiştir.

Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli benliğimize sahip çıkacak, insanlarımızın her bakımdan huzurlu ve mutlu olduğu, 'muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir Türkiye' için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.